fbpx

Samochody osobowe

Na fakturę VAT 23%

 

W przypadku tego dokumentu będziemy mówić o leasingu operacyjnym samochodu. Na pełną fakturę zakupimy zawsze pojazd nowy od autoryzowanego dealera oraz od każdego innego sprzedawcy, który ma prawo do odliczenia podatku VAT i akurat sprzedaje pojazd używany, zakupiony wcześniej na taką samą fakturę. Kiedy potencjalny leasingobiorca sam jest płatnikiem VAT, od podatku należnego może dokonać przy takim zakupie procentowo największego odliczenia podatku naliczonego. Dla firmy, która nie jest płatnikiem VAT, a chce „zakupić” pojazd w leasingu, rodzaj dokumentu sprzedaży nie ma aż takiego znaczenia, należy jednak pamiętać, że każdy leasingodawca chętniej sfinansuje pojazd w leasingu operacyjnym. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że nie każda firma leasingowa będzie brała w ogóle pod uwagę inną możliwość, jak zakup pojazdu na pełną fakturę od wskazanego przez klienta dostawcy.

 

Na fakturę VAT marża

 

Fakturę VAT marża napotkamy najczęściej w komisie samochodowym, który sprzedaje auto zakupione od osoby prywatnej, albo też u dealera prowadzącego sprzedaż pojazdów używanych. Na taką formę zakupu mogą decydować się firmy, które nie są płatnikami podatku VAT, są na karcie podatkowej lub prowadzą ewidencjonowany ryczałt.

 

Samochody osobowe to oczywiście przedmioty leasingu spotykane najczęściej. Uzyskanie finansowania na pojazd używany będzie zależne od rodzaju dostawcy oraz od samego wieku auta. W przypadku pojazdów fabrycznie nowych procedura procesowania wniosku skrócona jest do niezbędnego minimum. Co konkretnie przemawia za zakupem nowego samochodu w leasingu:

  • najniższa wpłata własna
  • pewność stanu technicznego
  • najtańsze ubezpieczenie
  • korzystne rabaty cenowe
  • uproszczone procedury
  • wydłużony okres leasingu

Od 1-go dnia działalności
wpłata wstępna od 10%
do 10 lat wieku pojazdu
finansowanie do 60 m-cy

Zamów bezpłatną
ofertę leasingu

Wypełnij i odeślij kompletny formularz, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.